Кидки для стрільців

Мета вибивання кулі суперника далі від кошонету.

shot_on_the_ironПерший спосіб — точне попадання (SHOT ON THE IRON). Це основний спосіб, який слід використовувати на рівному майданчику. Ваша куля повинна потрапити в центр кулі суперника не торкаючись до землі. Це найскладніший спосіб вибивання, так як вимагає найбільшої точності. Якщо при цьому ударі куля, яка вибиває залишається на місці вибитої кулі, то це називається каро(carreau). Цей кидок є найвищим ступенем майстерності в петанку.

short_shot

Другий спосіб — короткий удар (SHORT SHOT). Найчастіше використовуваний кидок. Так зазвичай кидають гравці, які бояться промахнуться. Куля приземляється трохи ближче, після чого прокочується і вдаряє кулю суперника. На рівному майданчику приземлення має відбутися за 20-30 сантиметрів до цілі.
ground_shot

Третій спосіб — це вибивання з підкатом (GROUND SHOT) . Технічно та за правилами, він можливий, проте мало ефективний і, як наслідок, не популярний серед гравців. При цьому кидку куля котиться по землі до зіткнення. В деяких випадках, цей кидок може виявитися дуже ефективним, так як він може змусити зіткнутися всі інші кулі.

Written by Іван Паламарчук

Президент петанк клубу «Леополіс» 2014-2016 рр. В петанк граю з 2010 року. Організатор фестивалю петанку «Каньйон».