Порохова вежа

У Львові можна знайти до десятка місць, щоб пограти петанк та грають постійно на одному. Спортивний майданчик розташований в парку На валах петанкісти називають «Боулдром біля Порохової вежі». Що ж то за вежа?

Порохова вежа 1554-1556 років — єдина, збережена до сьогодні пам’ятка фортифікаційного будівництва у Львові.

З декількох десятків потужних львівських оборонних веж, брам і бастей до нашого часу збереглася лише одна – Порохова вежа. Її збудували з каміння старого Міського арсеналу. Це була найпотужніша вежа, бо з цього боку під мурами міста часто з’являлися загарбники зі Сходу. Вежа стоїть на оборонних земляних валах, які залишилися із давніх часів, а двісті років тому на них облаштували парк, який назвали Губернаторськими валами, бо неподалік розмістилася резиденція австрійського намісника Галичини.
Порохова вежа слугувала не лише для оборони міста. Львів був торговельним центром, де все підпорядковувалося отриманню зиску від торгівлі. Тому у нетривалі мирні часи за відсутності ворожої загрози вежу використовували як склад зерна.

Від кінця 50-х років минулого століття у вежі розмістили будинок архітектора. Тут часто відбуваються культурно-мистецькі події. Хоча вежа ззовні виглядає досить об’ємною, проте приміщення всередині досить маленькі: адже товщина стін сягає майже трьох метрів. Вхід до вежі охороняють два леви з білого мармуру XIX століття, які серед сімох тисяч кам’яних левів у Львові відзначаються найбільшою мистецькою вартістю.

 

Джерело lviv.travel

Written by Іван Паламарчук

Президент петанк клубу «Леополіс» 2014-2016 рр. В петанк граю з 2010 року. Організатор фестивалю петанку «Каньйон».