Петанк (з фр. P?tanque) є одним з різновидів боулзу, метою якого є, стоячи всередині кола (обома ногами торкаючись землі), кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев’яної кулі (cochonnet, piglet, bouchon, le petit – поросятко, паця, джек, бушон, корок, малесенький). У грі, як правило, грають на жорсткому ґрунті або гравії, але можна також грати на траві, піску та інш. Гра подібна до бочче і боулз.

Гра в сучасній формі виникла в 1907 році в Ла Сіота, в Провансі, на півдні Франції. Англійською та французькою мовами назва петанк походить від la petanca [pe?ta?k?] в провансальському діалекті окситанської мови, що означає “ноги разом” або, точніше, “ноги на якорі”.

У Франції в петанк грають близько 17 мільйонів осіб (в основному під час літніх канікул). Є близько 375 тис. гравців, ліцензованих Федерацією Французького Петанку і близько 3 тис. – в Англії. В Квебеку – близько 20 тис. Крім того, петанк-клуби є в США та в Південно-Східній Азії (у зв’язку з французькою присутністю в цьому регіоні протягом останніх століть): Лаос, Північний Таїланд, В’єтнам, Камбоджа.

Джерело: Вікіпедія.

This article has 2 comments

  1. Pingback: У Львові відбудеться чемпіонат України з петанку | Lviv Petanque Club

  2. Pingback: У Львові відбудеться чемпіонат України з петанку | StayWithMe - Новини, Люди, Місця, Події!

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *