20 жовтня у Львові відбувся турнір з петанку

У суботу, 20 жовтня, вперше в історії міста у Львові провели турнір із старовинної французької гри петанк під назвою “Leopolis Petanque CUP 2012”. В турнірі взяли участь 24 учасника – гравці зі Львова, Ужгорода, Києва та Івано-Франківська.

Майданчики для гри розмістились у самісінькому центрі міста – біля Порохової вежі, тож навколо снували сотні львів’ян та гостей міста. “Метою змагання є популяризація старовинної французької гри у Львові, – зазначили організатори турніру Олег Піх та Роман Голубовський. – Тож місце проведення турніру вибрано справді вдало”.

Команда із Ужгорода «Унгвар» у складі Петра Гойса та Олександри Шевченко завоювали золото турніру. У фіналі вони перемогли команду “Свідки Федора” (Влад Вербицький та Микола Цибуляк – Ужгород), яка, відповідно, посіла друге місце. Бронзу здобули Людмила Федоришина з Ужгорода та Сергій Денисенко із Києва.

“Географічне розташування міста Лева та маса інших факторів спонукає проводити майбутні чемпіонати України з петанку саме тут – у культурній столиці. Сюди легше всього буде добратися гравцям із Києва, Харкова, Херсона, Івано-Франківська, Ужгорода та інших міст, де вже активно грають петанк”, – розповів президент федерації петанку України Петро Гойс.

Представники Львівського петанк клубу, що виступили організаторами турніру, повністю задоволені заходом і планують надалі проводити подібні змагання. Зокрема, вже на весну 2013 року заплановано наступний турнір з петанку у Львові.

Довідка.

Петанк – один з різновидів боулзу, метою якого є, стоячи всередині кола, кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев’яної кулі – кошонета. У гру, як правило, грають на жорсткому ґрунті або гравії, але можна також грати на траві, піску та інших поверхнях. У Франції, що є батьківщиною гри, в петанк грають близько 17 мільйонів осіб, близько 375 тисяч гравців ліцензовано Федерацією Французького Петанку. В Україні в петанк грають з 2003 року.