Як грати в петанк?

Мета полягає в тому, щоб поставити кулі до кошонету ближче, ніж суперник. Виграє команда, яка після кількох геймів перша набере 13 очок.

1. Грати можна 1 на 1, 2 на 2, 3 на 3 гравців в команді:
• тет-а-тет(1 на 1) — в гравців по 3 кульки;
•  дуплети(2 на 2) — теж по 3 кульки в кожного гравця;
• триплети(3 на 3) — по 2 кульки в кожного гравця.
12. Грається петанк металевими кулями та дерев’яним кошонетом. Їх кидають з кола діаметром 50 см, яке малюється або розміщується на майданчику.
3. Жеребом визначається команда, як розпочинає гру. Будь-який гравець цієї команди вибирає початкову точку. При кидку, ноги гравця не повинні залишити коло, перш ніж м’яч досягне землі.
4. Перший гравець кидає кошонет на відстань від 6 до 10 м. Кошонет повинен бути не менше 1 метра від будь-якої перешкоди (стіни, дерева, …).
Правила боулінгу5. Наступною кудиється куля. Завдання розмістити її якомога ближче до кошонету.

6. Гравець другої команди, намагається розмістити свою кулю ближче до кошонету, аніж куля першої команди. Можна відсунути чи вибити кулю суперника. Друга команда кидає кулі поки не зробить краще.

7. Коли другій команді вдається це, завдання поставити ближче переходить до першої команди.
Правила боулінгу
8. Коли команда має більше куль в руках Гравці з іншого команді грати ті, що залишаються, намагаються поставити найкраще.

9. Коли обидві команди не мають більше куль, рахується очки. Виграє команда, куля якої найближче до кошонету. Вона отримує стільки очок, скільки її куль ближче ніж найближче суперника.
Правила боулінгу
10. Один з гравців команди-переможця кидає кошонет з місця де він знаходиться. Гра триває поки одна з команд не набере 13 балів.

Written by Іван Паламарчук

Президент петанк клубу «Леополіс» 2014-2016 рр. В петанк граю з 2010 року. Організатор фестивалю петанку «Каньйон».