Основні тренувальні вправи для стрільців

Зіткнення (strike)
strikeДля розвитку точності удару, намалюйте перед собою шкалу, що вказує відстань від кола. Вибивати кулі або кошонет починайте з маленького відстані, поступово її збільшуючи. Також спробуйте розмістити ціль на деякому підвищенні, наприклад, на колоді. Ця вправа дозволить вам уникнути підкочування перед ударом, що є помилкою при виконанні подібної вправи.

Відкат назад (back spin)
back_spinМожливість кинути кулю так, щоб вона відкотився назад, може принести вам очко. Для відпрацювання цього кидка намалюйте лінію на відстані 15-30 сантиметрів за дюймів за кошонетом і постарайтеся кинути свою кулю так, щоб після падіння вона відкотилася назад. Цей спосіб кидка застосовується, коли куля суперника знаходиться занадто близько до кошонету і ви не можете посунути його вперед. Ви кидаєте свою кулю між кошонетом і кулею противника і вона відкочується назад. Таким чином ви відкочуєте кулю супротивника від кошонету і наближаєте до нього свою.

Каро (carreau)
carreau

Як тільки навчилися вибивати кулі, ви повинні намагатися вибити якомога частіше каро. Для цього необхідно відпрацювати удар “точне попадання” (SHOT ON THE IRON).

Накресліть перед собою коло діаметром 50 см і розташуйте кулю в його центрі. Ви повинні навчиться вибивати кулю, при цьому ваша куля не повинна викочуватися за межі кола. Почніть з відстані 2-3 метра, потім збільшуйте його, зменшуючи при цьому діаметр кола, в якому розташована ціль.

Задня куля (back-boule)
back_bouleЧудовий спосіб поліпшити вашу точність. У 8-9 метрах від вашого кола, розмістіть дві кулі, одна перед іншою. При кидку треба вибити задню не торкаючись передньої кулі.

Written by Іван Паламарчук

Президент петанк клубу «Леополіс» 2014-2016 рр. В петанк граю з 2010 року. Організатор фестивалю петанку «Каньйон».